RMCF1206JT4M70
Mfr.Part #
RMCF1206JT4M70
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
4.7 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%